«میلاد پیام آور صلح و دوستی بر همه صلح دوستان عالم و صاحبان پندار و گفتار و کردار نیک مبارک باد »

میلاد عیسی مسیح برای معتقدان به ادیان توحیدی یادآور تعالیم این پیامبر بزرگ در زمانه ای است که مردمان بیش از هرچیز به مهر و دوستی و بخشایش نیاز داشتند. و یادآور جایگاه مقام زن – مادر که هستی با وجود او رنگ و معنایی دیگر یافت. مرتبت مریم عذرا آن چنان که در آیات الهی آمده چنان والاست که هیچ بشری به آن دست نخواهد یافت.
گویی داستان او در قرآن تمثیلی است برای مردمان تا بدانند بدون پدر آری اما بدون مادر هرگز! زندگی پرمحنت مریم و مسیحش را باید هزاران بار خواند و از آن رمزگشایی کرد تا به درد امروز بشریت بخورد. همین امروز که تجاوز و افزون طلبی و تکبر دودمان ها را به باد می دهد و کینه و دشمنی قلب ها را تسخیر کرده و انسانیت را به فنا می دهد.
آغاز سال نو میلادی با نام این مادر و فرزند پیوند خورده است. پیوندی مبارک به شرط آن که هرساله به فلسفه این میلاد خجسته و وجود مبارک مولودش بیش از پیش اندیشه و تلاش شود تا روح معنویت و ارزش های اخلاقی ملهم از این دین و دیگر ادیان آسمانی بر جهان سیطره یابد.
با نام مسیح (س) و مسیحیت دست به تجاوز و کشتار زدن به همان میزان نکبت بار است که با نام محمد (ص) و آئینش به تحجر و جمود و جاهلیت بازگشت کردن. و این ناسپاسی نسبت به خالق متعال است که سیر رشد و کمال را برای بشر و بشریت تقدیر کرد و متناسب با آن به ارسال رسل پرداخت. فراموش نمی کنیم که با دمیدن روح الهی در وجودمان ما ز بالائیم و باید بالا برویم و عرش را بپیماییم و فرش را از آن موجوداتی باقی گذاریم که نه روح الهی در آن ها دمیده شده و نه مختار آفریده شده اند.
به امید سالی سرشار از صلح و دوستی و رحمت و برکت برای عالمیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *