جلسه معرفی کتاب« آنچنان که بودیم »اثر خانم لیلی گلستان

IMG_20181009_104423_099IMG_20181009_104435_643

معرفی کتاب” آنچنان که بودیم ” نوشته لیلی گلستان عصر روز دوشنبه ۱۶ مهر ماه درکتابخانه انجمن زنان پژوهشگر تاریخ واقع در ساختمان آرشیو ملی ایران برگزار گردید .
در ادامه خانم لیلی گلستان ضمن معرفی اولین اثر ترجمه شده خود در ۲۳ سالگی تحت عنوان “جنگ و دیگر هیچ” نوشته اوریانا فالاچی و استقبال بی نظیر مردم و ناشر و سه دوره تجدید چاپ این اثر یاد کرد و در مورد چگونگی خلق کتاب «آنچنان که بودیم »گفت: بعد از چاپ کتاب “جنگ و دیگر هیچ” روزنامه‌های بسیاری در آن دوران در مورد کتاب نوشتند و مصاحبه‌های زیادی با آنها داشتم .
“کتاب آنچنان که بودیم ” خانم گلستان نیز بخشی از تاریخ ،فعالیت‌ها و دیدگاه‌های شخصی ایشان با نگاه زنانه است .لیلی گلستان مترجم ،نویسنده و گالری دار صاحب نام است که از آثار ترجمه شده او می توان به کتاب زندگی ، جنگ و دیگر هیچ اوریانا فالاچی ، گزارش یک مرگ نوشته گابریل گارسیا مارکز،زندگانی در پیش رو نوشته رومن گاری ، قصه عجیب اسپرماتو ،دو نمایشنامه از چین قدیم ، آقا صمد و ماهی سیاه کوچولو و… نام برد .
گفتنی است در پایان این جلسه آیین بزرگداشت جشن مهرگان به مناسبت تقارن این روز با ۱۶ مهر ماه در کتابخانه انجمن با پهن کردن سفره مهرگان و توضیحاتی در مورد این آیین کهن باستانی توسط خانم حمیرا رنجبرعمرانی برگزار گردید.

 

IMG_20181009_104410_628

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *