پاییزی با عطر محرم العشق

پاییزی با عطر محرم العشق

سیاه پوش تو شد آسمان خسته شهر
تویی که خستگی آسمان به شانه توست

باز هم محرم شدو حلول ماهش، محرم نوشتها ی این زینب همیشه شکور را رقم زد.
اشک چشم و حزن دل، هجوم لشکر غم را نوید می دهد و سیاه پوش شده است این روزها گوشه.گوشه کوچه پس کوچه های شهرم که در لا به لای این حضورها، عطر محرم غوغا می کند.
نمیدانم، آسمان از روی زمین شرمگین است یا زمین خجلت زده آسمان.اما خوب میدانم که اینجا، لحظه لحظه اش پر است از رنگ و بوی محرم.
نذر یار میکنم این دل شیدا را تا آبرو داری کند بغضهای پوسیده و دلشوره های همیشگی اش را و مرهمی باشد بر دردهای سر به مهر و مگو.
محرم، ماه دلداگی و شیداییست ،نمیدانم سرچشمه قصه عاشقی شما از کجاست؟! مهم هم نیست..مهم اینست که تا آخرین نفس فارغ نشوی و عاشق بمانی و دم آخر بگویی:ذکر اشهد به جای خود،
من تا به فرق سر عاشقم “حسین “.
عطر اسپند،پرچمهای سیاه، زمزمه های صد لعن و صد سلام زیارت عاشورا و حتی چای قند پهلوی شبهای روضه و همه لحظه های جان عاشقی،
همه و همه انگار میخواهند چیزی را در قلبم تکرار کنند،چیزی شبیه عشق….
محرم که می شود، بی اختیار خطبه های دختر حیدر کرار، آیه آیه صبر، زینب __که با صدای نبوی و غرور علوی فریاد میزد: “ما رایت الا جمیلا” در ذهنم تداعی می شود. هم او که صلابت و گرمای کلام آتشینش، همچون شمشیری فرود آمد بر فرق سر مردم شام و غیرتهای منجمد شده را ذوب کرد و چنین شد که عشق جور دیگر تعبیر یافت.
ای کاش بدانیم محرم زمانیست برای رساندن فریاد مظلومیت آل الله به گوش تاریخ که دادخواهی میکند غدیر بحق علی پس از نیم قرن مظلومیت را.ای کاش محرم دلیلی باشد برای بیداری وجدانهای خوابیده و تقویت حافظه ایمانهای سست شده در گذر زمان!!چرا که اجدادمان قرابتی ناگسستنی داشتند با حسین و یارانش، آن هنگام که مجنون وار به مصاف تزویر رفتند و تمام قد در برابر گلوله های ارتش مدرن شده یزید زمانه ایستادند و فریاد زدند:
ما گر ز سر بریده میترسیدیم
در محفل عاشقان نمیرقصیدیم
که ایثار مردان و زنانمان در طول تاریخ، خود گواهیست بر این ادعا.
مرام حسین،وارث آدم،کسی که ماندن را در رفتن و حضور را در غیبت معنا داد، به من آموخت، محرم، هم راه است و هم راه نما و هنوز بشریت تشنه آموزه های مکتب حسینیست و حقیقت و حریت هر انسانی، فرصتیست برای ستم ستیزی اش با ظلم زمانه.

و اگر چنین شد، اذن دخول میخوانم:
فادخلو ها بسلام آمنین

سوم محرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *