گزارش سفر هیئت مدیره انجمن زنان پژوهشگر تاریخ به تبریز

photo5857044492534786847 (1)

به نام خدا
گزارش سفر هیئت مدیره انجمن زنان پژوهشگر تاریخ به تبریز

در تاریخ چهارشنبه ۸/۶/۱۳۹۶ جمعی از اعضای انجمن زنان از جمله خانم ها، محتشمی پور، دکتر اسماعیلی(رئیس هیئت مدیره)، دکتر ملکزاده، پروینی، گاه رحمت و تنی چند از دیگر دوستان جهت شرکت در تقدیر از خانم منصوره وثیق عضو فعال انجمن زنان شعبه‌ی تبریز و همچنین رونمایی از کتب ایشان و روز بعد جشن شانزدهمین سالگرد تاسیس انجمن شعبه تبریز راهی تبریز شدند.
اولین جلسه که گرامی داشت خانم وثیق بود در تالار شهریار با شرکت وحضور اعضا انجمن تبریز و تاریخ پژوهان و ادبیان ومهمانانی از نهاد ها و ارگان ها و خانواده های محترم ایشان برگزار شد. در این جلسه ابتدا خانم دکتر صدری رئیس انجمن تاریخ شعبه تبریز به سخنرانی پرداختند. سپس خانم دکتر ملکزاده مقاله ای کوتاه در ارتباط بااز کلاسقابلگی تا مدرسه عالی مامائی، زنان پیشرو علم در تبریز که پیش در آمدی درجهت خدمات خانم وثیق بود سخنرانی کردند که مورد استقبال و علاقه‌ی حضار قرار گرفت و سپس خانم محتشمی پور سخنرانی کوتاهی ایراد کردند. بعد از آن خانم عابدی از اعضای تبریز زندگی نامه‌ی خانم وثیق را مرور کردند و سپس تعدادی دیگر از محققان تبریزی سخنانی ایراد کردند. از طرف گروههای مدعو هدایایی اهدا شد. و از طرف انجمن زنان پژوهشگر تاریخ تهران خانم دکتر اسماعیلی ضمن سخنرانی کوتاهی لوح تقدیری تقدیم ایشان نمودند سپس از کتب ایشان پرده برداری شد و پس از آن پوستر مربوط به این مراسم از طرف حضار امضا شد.
کتب ایشان عبارتند از:
۱. نوروز در آذربایجان تبریز، ایران شناخت، ۱۳۹۴
۲. سکه های اسلامی ایران، همکار استاد سید جمال ترابی طباطبائی، تبریز، مهد آزادی، ۱۳۷۳
۳. فهرست کتب چاپ سنگی(فارسی)، کتابخانه مرکزی تبریز، قم (کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی،۱۳۷۹
۴. مرثیه های قدیمی عاشورایی ترکی آذری، تبریز، تعلیق و تصحیح براساس نسخه ای از قرن سیزدهم هجری- تهران، سفیر اردهال، ۱۳۹۴
۵. .دنانیر،سیر دینار در تاریخ پولی ایران، تبریز، ستوده، ۱۳۸۶
۶. بانوان مرثیه سرای و شاعره های آیئنی و عرفانی آذربایجان ، آماده نشر
روز جمعه ۹/۶/۹۶ مراسم شانزدهمین سالگرد انجمن زنان پژوهشگر تاریخ شعبه تبریز در مرکز ایران شناسی تبریز با اعضای اعزامی از تهران و اعضای شعبه تبریز از جمله خانم دکتر صدری رئیس هیئت مدیره، خانم دکتر کاظمی ، خانم مقبول ، خانم عابدی و تعدادی از هنرمندان، پژوهشگران تاریخ و ادبیات تبریز و همچنین آقای رنجبر محقق تاریخ و ادب تبریز شرکت داشتند. ابتدا خانم دکتر صدری از چگونگی تشکیل شعبه و مشکلات و مساعدتهای گروهها و نهادهای علمی و فرهنگی صحبت کردند و سپس سایر اعضا شعبه تبریز همچنین مهمانهای مدعو از تهران در مورد چگونگی فعالیتها و راهکارهای گسترش و پیش برد آن و تبادل اطلاعات مطالبی ارائه کردند. و در مورد ارتباط بیشتر و رشد آگاهی و گسترش اعضا و شعبه تبریز مطالبی بیشتری پیشنهادشد.
هر دو مراسم از ساعت ۴ تا حدود ساعت ۷ بعد از ظهر ادامه داشت و استقبال خوبی از آن شد ودر پایان حضار پذیرایی شدند.
منصوره پروینی
عضو هیئت مدیره انجمن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *